Przejdź do treści
Aktualności 12 czerwca 19:30

„Film balkonowy”- pokaz specjalny

Czy każdy może być bohaterem filmu? Czy uda się uchwycić życie w jednym filmowym kadrze? Może wystarczy zatrzymać się na dłużej w jednym miejscu, żeby świat sam zajrzał w obiektyw kamery?

Reżyser Paweł Łoziński w swoim filmowym eksperymencie zaczepia przechodniów pytaniami, rozmawia o tym, jak radzą sobie z życiem. Z kalejdoskopu barwnych postaci stworzył film, który jest jak strumień życia. To też film o warsztacie dokumentalisty – o wymianie i więzi, która rodzi się mi,ędzy reżyserem a powracającymi pod jego kamerę bohaterami.

Uznany dokumentalista Paweł Łoziński zebrał mozaikę ludzkich historii, rozmawiając z przechodniami z własnego balkonu kamienicy na warszawskiej Saskiej Kępie. Spędził na swoim balkonie 165 dni zdjęciowych w ciągu ponad 2,5 roku. Spotkał ponad 2000 rozmówców. „Film balkonowy” zaskakuje i wciąga, jest na przemian wesoły i refleksyjny. Łoziński jest swoich rozmówców ciekawy, a oni odwdzięczają mu się najintymniejszymi historiami. Jego bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, potrafią też zaskoczyć.

Nagrody:

Grand Prix Semaine de La Critique Locarno Film Festival 2021,

Grand Prix – FIPADOC International Documentary Festival Biarritz 2022,

MDR Award – DOK Leipzig International Festival for Documentary and Animated Film 2021,

Millennium Docs Against Gravity 2021 – Nagroda Publiczności, Wyróżnienie Konkurs Główny, Wyróżnienie Stowarzyszenia Kin Studyjnych,

Grand Prix Złoty Zamek Nagroda Publiczności – Off Cinema, Poznań 2021,

Grand Prix Biała Kobra – Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu Łódź 2021,

Nagroda Publiczności, Wyróżnienie Jury – Trieste Film Festival 2022.

2021, 100’, dokument
reżyseria, scenariusz, zdjęcia: Paweł Łoziński