Przejdź do treści
Wydarzenia

Jury młodych

PAULINA ZINGER

Studentka dwóch kierunków UAM w Poznaniu: filmoznawstwa i kultury mediów ze specjalnością animacja mediów i kultury filmowej oraz produkcji audiowizualnej na studiach magisterskich. Od 2018 r. członkini Radia Meteor. Obecnie współtworzy blok „Wiedźmy wiedzą”, który współprowadzi, ale również realizuje i montuje.

Jest także współprowadzącą podcast „Kobiety jak rakiety”, gdzie w każdym odcinku prowadzona jest rozmowa z nową kobietą-rakietą na temat jej działalności i pasji. W 2021 r. brała udział w organizacji Przeglądu Filmów Inkluzywnych „Wolność. Równość. Kino”. Od kilku lat uczestniczy w festiwalach filmowych w Polsce i na świecie, również jako wolontariuszka. W kinie szuka magii i niezwykłości. Interesuje ją kobieca perspektywa a przyciągają tematy rzadkie i pomijane.

JAN BRZOZOWSKI

Student poznańskiego filmoznawstwa, swój licencjat poświęcił filmom François Truffauta i Jean-Luca Godarda oraz skomplikowanej relacji łączącej obu twórców. Permanentnie niewyspany, bo nocami chłonie na zmianę westerny i kino nowej przygody. Wielki fan umiejętności aktorskich Jamesa Deana i Jimmy’ego Stewarta oraz urody Ryana Goslinga i Elle Fanning. Poza dziesiątą muzą interesuje go również literatura amerykańska oraz francuska, a także piłka nożna (od 2006 r. jest oddanym kibicem FC Barcelony).

Od 2017 r.  jest redaktorem portalu film.org.pl, jego teksty znaleźć można również na łamach internetowego czasopisma Nowy Napis Co Tydzień. Wyróżniony w XLVI Konkursie na Najlepszy Referat Studencki i Pracę Licencjacką im. S. Dobrzyckiego za esej o izolacji w twórczości Franza Kafki. Podobnie jak Woody Allen żałuje w życiu tylko jednego: że nie jest kimś innym.

JAKUB RATAJCZYK

Student Filmoznawstwa i Kultury Mediów (studia magisterskie) na UAM w Poznaniu. Kocha wszystkie filmy, zarówno fabularne jak i dokumentalne, popularne i niszowe, dobre i złe. Pasjonuje go przede wszystkim kulturoznawcza perspektywa badań nad filmem.  

W czasach szkolnych był członkiem Amatorskiego Klubu Filmowego Muza w Koninie i tworzył własne amatorskie realizacje. Od czasu do czasu zdarza mu się także brać udział w projektach komercyjnych.

W przyszłości chciałby kontynuować studia na poziomie doktoranckim i pracować jako edukator filmowy, aby dzielić się swoją pasją z innymi.